Шокова "терапія". Транспортна

З курсом долара продовжують творитися дива, майже щодня можна спостерігати, як в обмінниках ціна на нього то підвищується, то падає, спричиняючи цінову «шокову терапію» на товари й послуги. Під таку «терапію» потрапила й сфера громадських перевезень у Чернівцях. Однією з причин підвищення тарифів на проїзд у чернівецьких маршрутках, як пояснюють перевізники, є ріст цін на пальне. За словами начальника відділу департаменту інфраструктури, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Чернівецької ОДА Ірини Мельник, наразі проводяться економічні розрахунки щодо відповідності сучасним реаліям тарифів на перевезення пасажирів автобусами, котрі працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні: «Однак на скільки виросте проїзд і коли будуть нові тарифи, поки невідомо. Гадаю, що такі розрахунки будуть завершені за місяць».
  Згідно з законодавством, підставою перегляду рівня тарифів є зміни вартості пального більш ніж на десять відсотків. З початку ж березня минулого року по середину квітня цього року вартість пального, особливо дизельного, зросла більш ніж на шістдесят відсотків. Таким чином, щоб перевізники не лишилися «з носом» і частина автобусів «не пішла» з маршруту, транспортники планують збільшити вартість проїзду. Як зазначає один з водіїв чернівецьких маршруток Антон Луговий, через збільшення ціни на пальне прибутку майже немає, бо весь заробіток доводиться віддавати за бензин чи солярку.«Люди їздять щодня,  багато хто обурюється, що доводиться платити за проїзд 2.50 грн. І це при тому, що  ціна  не змінювалася вже декілька років. Але ж  потрібно зрозуміти й нас, у мінус собі ми не працюватимемо. Хоча по-людськи, звичайно, співчуваємо пасажирам, адже ціни всюди ростуть, а мінімальний прожитковий мінімум стоїть на місці», – говорить водій.
  Чернівецькі перевізники вже подали до міської ради документи на підвищення тарифів за проїзд у маршрутках до рівня 3.50 грн. Наразі документи перевіряють, опісля їх повинен затвердити міськвиконком.
  Востаннє ціни на проїзд у міських маршрутках, справді, підвищували ще в 2011 році. Якраз тоді у тариф було закладено вартість пального від 8.50 до 9.10 грн за літр. Однак нині його ціна становить майже п’ятнадцять гривень.
  Втім, якими б вагомими не були аргументи, пасажирів  майбутнє подорожчання обурює. «Ціни виросли, а зарплати стоять на місці. Моєму чоловікові зарплатню не дали ще за минулий місяць, а на роботу ж доводиться їздити щодня. Я не проти подорожчання, але разом з тим влада повинна підняти людям зарплати та пенсії», – скаржиться чернівчанка Валентина Григорук.
  Що ж до ситуації на міжміських маршрутах Буковини, то, як повідомляють у прес-службі Чернівецької ОДА, через різке зростання цін на паливно-мастильні матеріали та інші складові матеріально-технічного забезпечення, збільшення розміру мінімальної заробітної плати та відповідно відрахувань з неї, зростання вартості капітальних ремонтів та інших витрат, пов’язаних з перевезенням пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, що призвело до втрати автомобільними перевізниками необхідного рівня їх рентабельності та платоспроможності, з метою уникнення зупинки ринку пасажирських перевезень Чернівецькою ОДА здійснено розрахунки щодо приведення встановлених тарифів на перевезення пасажирів і багажу в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні до економічно обґрунтованого рівня. Відповідно до розрахунків, реальним є підвищення тарифів не менше ніж на 50%. Однаку департаменті інфраструктури, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства заспокоїли і пояснили, що ціни на проїзд підвищуватимуть поступово.
  «Я часто їжджу по області та за її межі, дивує, як ціни останнім часом швидко змінюються – десь на п’ять гривень, десь на п’ятнадцять, а десь навіть і на двадцять. Але при цьому не змінилися, на жаль, ні якість доріг, ні якість обслуговування. Ямковість на дорогах вражаюча, водії курять в автобусах, неввічливі з  пасажирам, а за квитками доводиться стояти в черзі», – обурюється буковинець Ігор Хрущ.
                                                                                                              Дмитро ЛУКАНЮК

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте