Українців перетворять на рабів?

У ВРУ зареєстрували законопроект Трудового кодексу, за котрим роботодавців наділять владою над працівниками
 
  Нардепи у Верховній Раді приготували громадянам України черговий сюрприз, цього разу змінами у  Трудовому кодексі. Законопроект №2902, котрий 23 квітня цього року скерований на розгляд комітету, складається з дев’яти книг, тобто 444 статті та перехідних положень. Мотивацією такого кроку стало, як написано у пояснювальній записці до законопроекту, що чинний Кодекс законів про працю України було прийнято ще у 1971 році. Тепер, «незважаючи на численні зміни, внесені до нього, він вже застарів і не відповідає сучасним економічним умовам».
  Згідно документу робочий тиждень людей може стати шестиденним, а тривалість робочого тижня може бути більше сорока годин. Однак автори законопроекту переконують, що тривалість робочих годин залишиться незмінним. Так, за статтею 143 трудового кодексу роботодавець зможе збільшувати щоденну чи щотижневу тривалість робочого часу, заздалегідь узгодивши подібне рішення з представником профспілки. Такий пункт у кодексі зумовлює цілком задокументоване перетворення українців на рабів і дає «зелене світло» роботодавцям, щоб ті повністю контролювати життя своїх працівників.
  Один з авторів законопроекту Ярослав Сухий запевняє, що у разі ухвалення документа, закон не зобов’язуватиме українців працювати довше. «Такі пертрубації лише дадуть законні підстави для продовження робочого дня у випадках, коли не може бути перерваний виробничий процес або коли йдеться про роботу в режимі добовий чергувань. Тож збільшення робочих годин може бути лише за згодою обох сторін», – констатує нардеп.
  Утім це неєдиний подарунок влади своєму народу. Набравшись європейської «мудрості», парламентарі вирішили внести до Трудового кодексу  однин з гнітючих пунктів, як відеоспостереження роботодавців за своїми працівниками. Відповідно до документа, працедавцям дається право контролювати виконання співробітниками своїх трудових обов’язків. Тут головне, щоб дії роботодавця не принижували гідність працівників. «Ми прагнемо до Європи. Тож і приймає відповідні закони», – коментують автори законопроекту.
  Та тут народні уми не зупинилися і, мабуть, так захопилися вводити нововведення, що до одного з пунктів цього ж кодексу вписали заборону звільняти працівників, які досягли пенсійного віку. Цікаво, якщо ж пенсіонери продовжуватимуть сидіти на робочих місцях. То що тоді робити молоді? На це відповідь нардепи, звісно, забули надати. Та найбільш, що шокувало простих українців, це те, що у трудовому законодавстві говориться, що роботодавцям виділяється один день на тиждень, щоб знайти роботу тій людині, яку збираються скоротити. При цьому попередження про скорочення має надійти до працівника за два місяці. Коли ж людина на випробувальному терміні, то про звільнення повідомлятимуть за три дні. 
  А працівники, які розголошуватимуть комерційні таємниці, себто розмір заробітної плати, розпорядок роботи  бухгалтерії та іншу інформацію. Коли ж хтось з працівників вчинить подібне, то у його трудовій книжці зможе з’явитися запис: «Звільнений за…». Таким чином роботодавці зможуть звільнити балакучих працівників.
  Та, мабуть, одним з плюсів законопроекту є те, що офіційно буде включено час працівників на перекур на вулиці та здачі інструментів і матеріалів. А ще на законодавчому рівні можна буде закріпити можливість роботи вдома. Тут робітники отримують ті ж гарантії, як і ті, хто працює в офісі.
  За словами голови Конфедерації вільних профспілок України Михайла Волинця, проект Трудового кодексу не можна приймати у тому вигляді, якому він є. «Це може погіршити становище людей. Уряд та роботодавці за цим кодексом отримають дешеву робочу силу», – каже Михайло Якович.
Щоб дізнатися про враження та думки від законопроекту, автор цих рядків звернувся до профспілок Буковини та Чернівецького обласного центру зайнятості, але там лише розвели руками, що поки відповідних вказівок зі столиці не було, тож і коментарі поки надати не можуть.

  Утім Буковинці уже активно обговорюють законопроект Трудового кодексу. Чернівчанка Марта Гончарук каже, що подібні законопроекти принижують українців. «Кажуть, що ідемо в Європу, тому і потрібно ухвалювати такі законопроекти. Та це нардепи не для нас роблять, для себе, бо на Україні заробляють гроші», – каже чернівчанка. Житель Садгори Іван Миндреску має свою думку: «Те, що наглядатимуть за працівниками, це добре. Але навіщо збільшувати робочі години? Неправильно це», – говорить чоловік.
 
 Дмитро ЛУКАНЮК

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте